McQueen

Zajímá Vás svět módního designu? Fascinuje Vás svět módních přehlídek, krásných modelek

a kontroverzních módních návrhářů? Svět módy se možná jeví některým lidem jako povrchní a plytký, ale módní designeři nebo chcete-li návrháři, jsou umělci a často géniové, i když se dali do služeb něčeho zdánlivě tak povrchního, jako je móda. V současné době je možné v artových kinech vzhlédnout vysoce oceněný film (podle hodnocení československé filmové databáze 84%) McQueen. Jedná se o příběh slavného módního návrháře Alexandra McQueena, jehož módu si oblíbila například Sarah Jessica Parker nebo Lady Gaga.

módní přehlídka

Pohádka se smutným koncem

Jedná se o příběh chudého chlapce z chudé rodiny, který se v roce 1969 narodil do rodiny taxikáře, který se takříkajíc v šestnácti letech vykašlal na školu a začal působit jako obyčejný střihač v Miláně. Což se nakonec projevilo jako škola života. Časem vystudoval mladý Alexander prestižní školu módního designu a stal se velmi úspěšným módním návrhářem nejprve pro módní značku Givenchy, ve svých 27 letech pak založil svou vlastní značku MCQueen.
blondýna a přehlídkové molo
Jeho tvorba je odvážná a originální. Samotné názvy jeho kolekcí jsou velmi neotřelé – mimo jiné například Jack Rozparovač pronásleduje své oběti, Nihilismus, Je to jen hra, Dívka, která žila na stromě, Platónova Atlantida. Poslední kolekce Andělé a démoni byla představena až posmrtně. Kolekce se inspiruje obdobím středověku a látky jsou potisknuty obrazy slavných středověkých malířů.
modelky na mole

Alexandr McQueen byl především člověk, kterého pronásledovali vnitřní traumata, což na straně jedné ovlivňovalo v dobrém jeho originální tvorbu, na straně druhé ovšem stála za nešťastným rozhodnutím ukončit v roce 2010 předčasně život oběšením.

Pokud Vás zajímá móda nebo pokud se zajímáte o zajímavé a tvůrčí osobnosti, určitě si nenechte vzhlédnutí dokumentárního filmu ujít.