Trampolína 366 – ideální pomůcka pro posílení zdraví

Jak si zlepšit náladu

Na Internetu kolují různé návody, jak potírat stres a vyhýbat se situacím, které nás otravují a berou nám energii. Patří sem i různé antistresové pomůcky – míče, plastelína, stavebnice, puzzle, vhodná hudba, meditační cvičení, jóga, protahovací cviky a masáže atd. Neměli bychom ovšem zapomínat na cvičební pomůcky, s nimiž je život snazší, zábavnější a zdravější.

trampolína 366

Jednou z prvních pomůcek, které bychom měli pro lepší náladu využít, jsou plavky a plavecké brýle. Pravidelná návštěva plaveckých bazénů, vířivek a rozumně konstruovaných tobogánů rozproudí energii a dokáže rozpustit stresové hormony velice rychle. Plavání je také jeden z nejlepších sportů pro udržení kondice, vitální kapacity plic a pohybového rozsahu, aniž by při tom trpěly naše klouby.

skákání na pružné ploše

Na trampolíny se zapomíná

I když se dnes těší trampolíny 366 velké oblibě, stává se, že si je lidé pořídí hlavně kvůli dětem, aby měly postaráno o zábavu a častěji odkládaly mobilní telefon a přerušily tak vazby na sociální sítě. Někteří dospělí mají pocit, že poskakováním na pružné ploše ztratí autoritu, nebo že se dokonce zesměšní. Každý z nás je ovšem ve své duši takříkajíc dítětem a hravost patří k základním lidským projevům i v dospělosti. Odhoďme tedy zbytečné předsudky a zaměřme se na pozitivní dopady skákání:

Posílíte imunitu – právě skákání na odrazové ploše výborně rozproudí lymfatický systém a ten je nedílnou součástí funkční imunity. Skákání je ideální způsob, jak se bránit vůči virovým chorobám, a jak si zároveň zlepšit náladu. S lepší náladou se také jinak nahlíží na svět, lépe proudí naše vnitřní energie a tím také pozitivně působíme na své okolí. A čím lépe se budeme chovat k ostatním lidem, tím lépe se pak oni budou chovat k nám.

Spálíte mnoho kalorií – ono to hopsání zdánlivě působí jako nevinné řádění, ale zkuste vydržet intenzivně cvičit nepřetržitě deset minut. Spálíte tolik kalorií, jako při běhu na jeden kilometr. Když si něco takového dopřejete alespoň jednou denně, máte velkou šanci udržet si ideální postavu.