Vlastníkem ČMSS bude ČSOB

Již v dubnu byla zveřejněna informace o tom, že Československá obchodní banka získá dalších 45 procent v Českomoravské stavební spořitelně. Tato procenta ČSOB získá od německé stavební spořitelny Bausparkasse Schwäbisch Hall (BSH) za 6,15 miliardy korun. Tedy za uvedených 240 milionů eur. Tím se stane ČSOB jediným akcionářem uvedené stavební spořitelny. Do této doby totiž vlastnila 55 procent akcií.
bankovky pod mincemi
ČSOB
Československá obchodní banka působí v České republice jako univerzální banka. Banka byla založena již v roce 1964 státem jako banka, která byla určena pro poskytování služeb v oblasti financování zahraničního obchodu. V roce 1999 byla privatizována a majoritním vlastníkem až do roku 2007 byla belgická KBC Bank. V roce 2000 pak ČSOB převzala Investiční a poštovní banku a až do konce roku 2007 působila firma na našem i slovenském trhu.
ČMSS
Českomoravská stavební spořitelna je jedničkou na českém trhu se stavebním spoření. Její založení proběhlo již v roce 1993 a nese si již 1,3 milionu klientů. Od svého založení spořitelna, známá také jako Liška, má na kontě více než 7,6 milionu uzavřených smluv o stavebním spoření a více než jeden milion poskytnutých úvěrů na bydlení. Liška se také pyšní tím, že má více než dva tisíce profesionálních a renomovaných obchodních zástupců.
stisk rukou
Co brání uzavření smlouvy?
Jediné, co brání provedení úkonu je schválení tohoto nákupu antimonopolním úřadem. Konečné uzavření smlouvy se tedy plánuje na červen 2019.
Podle vyjádření vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB to všechno znamená, že firma bude mít plně k dispozici v rámci multikanálové obsluhy klientů velmi kvalitní síť obchodních zástupců, která bude řízena stejným a úspěšným způsobem, jako tomu bylo doposud. Pro zaměstnance společnosti to podle Petra Hulty také to, že dostanou možnost sdílet znalosti a také využívat stabilní zázemí a výhody velmi vyhledávaného zaměstnavatele. Dalším bonusem pro ČMSS bude také možnost rozšiřování a modernizování služeb spořitelny.